Arhiva kategorije: Vijesti

Rezultati prvenstva Balkana

Nastupili su borci iz sedam država. Najuspješnija reprezentacija bila je Hrvatska! Naši reprezentativci osvojili su 21 medalju, 6 zlatnih u disciplini assaut, 6 u disciplini combat, 8 srebrenih i dvije brončane medalje. Također prvi puta u Hrvatskoj imali smo borbu za pojas savate pro prvaka balkana gdje je naš šampion Luka Lešković pobjedio prvaka Rumunjske te postao prvi savate pro prvak  u povjesti Hrvatskog savatea!

Posebne pohvale dobili smo od predsjednice svjetske federacije Julie Gabriel i dopredsjednika Gilles le Duigou-a koji su jako zadovoljni organizacijom i kvalitetom naših boraca.
Čestitam našim borcima, izbornicima, trenerima, sucima…IDEMO DALJE!

ASSAUT (09.05.2015.)

Zlatne medalje

-56 kg | Alen Nokaj

-65 kg | Emanuel Egredžija

-75 kg | Zoran Cvjetojević

-70 kg | Roko Novak

-80 kg | Filip Vujić

-65 kg | Irena Žunec

Srebrene medalje

-65 kg | Ivan Klanjčić

-85 kg | Marko Gospočić

+85 kg | Antonio Težački

-56 kg | Anamarija Suhina

Brončane medalje

-60 kg | Kristina Sokolić


COMBAT (10.05.2015.)

Zlatne medalje

-60 kg | Luka Hunić

-65 kg | Jasmin Škoranec

-75 kg | Jurica Škoranec

-56 kg | Antonio Horvatić

-75 kg | Antun Viličić

+85 kg | Nino Vladušić

Srebrene medalje

-70 kg | Mario Petek

-85 kg | Silvio Horvat

-48 kg | Kristina Božić

-56 kg | Anćica Andelić

Brončane medalje

-65 kg | Štefica Bubnjarić


SLIKE

REZULTATI FINALA PRVENSTVA HRVATSKE U COMBAT SAVATEU ZA JUNIORE, SENIORKE I SENIORE Sv. I. Zelina, 26.4.2015.

U organizaciji Hrvatskog savate saveza i SK Čigra organizirane su finalne borbe prvenstva Hrvatske u combat savateu za juniore, seniorke i seniore u sportskoj dvorani u Sv. I. Zelini.
Ostvareni su slijedeći rezultati:

Juniori:
-70 kg
1. mjesto      Luka LANTA, SK Varaždin – Varaždin
2. mjesto      Jurica ŠKORANEC, SK FC Kovačić – Varaždin


-75 kg
1. mjesto      Josip BRČIĆ, SK Valpovo – Valpovo
2. mjesto     Leon VINOGRADEC, SK Valpovo – Valpovo


-85 kg
1. mjesto Urim DORCI, SK Pit bull – Split
2. mjesto Jadre PAVIČIĆ, SK Kraljevec – Zagreb


+85 kg
1. mjesto     Mateo PANDŽIĆ, SK Pit bull – Split
2. mjesto     Tomislav ZEBA, SK Kraljevec – Zagreb


Seniorke:
-56 kg
1. mjesto     Anamarija SUHINA, SK Titan Gym – Zagreb
2. mjesto      Ančica ANĐELIĆ, SK Valpovo – Valpovo


-60 kg
1. mjesto Štefica BUBNJARIĆ, SK Šimunec Gym – Varaždin
2. mjesto Kristina SOKOLIĆ, SK Omega – Varaždin


Revija seniorke:
1. mjesto Martina ŽILIĆ, SK Čigra – Sv. I. Zelina
2. mjesto Emi MLAKAR, SK Omega – Varaždin


Seniori:
-65 kg
1. mjesto Luka LEŠKOVIĆ, SK Stubica boks – D. Stubica
2. mjesto Roko PINTARIĆ, SK Varaždin – Varaždin


-70 kg
1. mjesto Mario PETEK, SK Varaždin – Varaždin
2. mjesto Silvije KEBET, SK Stubica boks – D. Stubica


-75 kg
1. mjesto Antun VILIČIĆ, SK Varaždin – Varaždin
2. mjesto Ivica JAKOPIC, SK Čigra – Sv. I. Zelina


-85 kg
1. mjesto Silvio HORVAT, SK Omega Gym – Kneginec
2. mjesto Marko GOSPOČIĆ, SK Stubica boks – D. Stubica


+85 kg
1. mjesto Nino VLADUŠIĆ, SK Valpovo – Valpovo
2. mjesto Ivica TADIJANOV, SK Valpovo – Valpovo

Čestitamo svima na ostvarenim uspjesima!
Uz sportski pozdrav.

VAŽNA OBAVIJEST!!! DVORANA GRABERJE-VARAŽDIN 12.4.2015., PH U PRECOMBAT SAVATEU + ELIMINACIJSKE BORBE PH U COMBAT SAVATEU

Poštovani SVI,

 

obavještavamo vas da je došlo do promjene dvorane za održavanje PH u precombat savateu te eliminacijskih borbi PH u combat savateu koje se održava 12.4.2015. u Varaždinu.

Natjecanje će se održati u dvorani GRABERJE u Varaždinu, a ne kako je ranije navedeno u Areni.

Sve ostalo što se tiče satnice… ostaje isto.

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

O B A V I J E S T – ELIMINACIJSKE BORBE PRVENSTVA HRVATSKE U COMBAT SAVATEU ZA JUNIORE, SENIORKE I SENIORE + PRECOMBAT SA FINALNIM BORBAMA 2015.

 

 

 

 

O B A V I J E S T

– ELIMINACIJSKE BORBE PRVENSTVA HRVATSKE U COMBAT SAVATEU ZA JUNIORE, SENIORKE I SENIORE

+

PRECOMBAT SA FINALNIM BORBAMA 2015. –

 

 

Obavještavamo vas da će se eliminacijske borbe Prvenstva Hrvatske u combat savateu održati 12.4.2015. u sportskoj dvorani  „Arena“  u Varaždinu, Šetalište Franje Tuđmana 1 te precombat savate sa finalnim borbama.

 

Satnica:               – vaganje od 10:00 do 11:00 sati u „Areni“

– početak natjecanja od 12:00 sati u „Areni“

 

Napomena za disciplinu combat:

                ● JUNIORI su oni natjecatelji koji su ili će u ovoj kalendarskoj godini navršiti 19, 20 i 21 godinu

● SENIORI su oni natjecatelji koji su ili će u ovoj kalendarskoj godini navršiti 22 godine života pa do 40 godina starosti

● SENIORKE su one natjecateljice koje u su ili će navršiti u ovoj godini 18 godina pa sve do 40 godina života

 

Napomena za precombat:

                ● u precombatu pravo nastupa imaju mlađi i stariji juniori

● MLAĐI JUNIORI  su oni natjecatelji koji u ovoj godini navršavaju ili su navršili 14, 15 i 16 godina života

● STARIJI JUNIORI su oni natjecatelji koji u ovoj godini navršavaju ili će navršiti 17 i 18 godina

● JUNIORKE  su one natjecateljice koje su u ovoj godini navršile ili će navršiti 15, 16 i 17 godina

 

VAŽNO:

Svi natjecatelji/ice moraju imati liječnički pregled ne stariji od 6 mjeseci, propisanu opremu (obavezan triko, savate papuče, kacigu, gumu za zube, štitnik za genitalije, bandažu te štitnike za potkoljenice, a djevojke/žene još i štitnik za grudi).

 

Prijave natjecatelja/ica poslati na adresu  predsjednika sudačke organizacije gsp. Marinka Novotnya najkasnije do 10.4.2015. do 24:00 sata.

 

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

REZULTATI S PRVENSTVA HRVATSKE ZA KADETKINJE I KADETE /assaut/ Tuhelj, 29.3.2015.

 

 

 

REZULTATI S PRVENSTVA HRVATSKE ZA KADETKINJE I KADETE /assaut/

Tuhelj, 29.3.2015.

 

Na ovom Prvenstvu Hrvatske sudjelovalo je 11 savate klubova sa 56 natjecatelja, a ostvareni  su slijedeći rezultati:

Kadetkinje:

-25 kg                   1. mjesto            Martina TUŠAK; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Ema FELJA; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-35 kg                   1. mjesto            Lea BEBER; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Lucija PREKRAT; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-40 kg                   1. mjesto            Nika ŠPOLJARIĆ; SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Mija KUČIŠ; SK Stubica boks – D. Stubica

3. mjesto            Lea ŠPOLJAR; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-45 kg                   1. mjesto            Tamara GAŠPERT; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Veronika BENČIĆ; SK Omega – Varaždin

 

-55 kg                   1. mjesto            Lucija LEPEJ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Sandra SLUNJSKI; SK Omega – Varaždin

 

-60 kg                   1. mjesto            Patricija ŠPOLJARIĆ; SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Ema KUČIŠ; SK Stubica boks – D. Stubica

 

-65 kg                   1. mjesto            Karla NOVAK; SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Ana VEŠLIGA; SK Stubica boks – D. Stubica

 

-70 kg                   1. mjesto            Lukrecija KEFELJA; SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Karla KOLAR; SK Stubica boks – D. Stubica

 

Mlađi kadeti:

-25 kg                   1. mjesto            Ivan VUKOVIĆ; SK Čigra – Sv. I. Zelina

2. mjesto            Pjer CVITKOVIĆ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Martin PREKRAT; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Lovro LACKOVIĆ; SK Stubica boks – D. Stubica

 

-30 kg                   1. mjesto            Emanuel PIKUTIĆ; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

2. mjesto            Nik ŠIMAG; SK Đidara – Zabok

 

-35 kg                   1. mjesto            Lovro CEPANEC; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

2. mjesto            Karlo MLADIĆ; SK Đidara – Zabok

3. mjesto            Borna TISANIĆ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Patrik KEREŽI; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

-40 kg                   1. mjesto            Krunoslav FELJA; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Toni SLOVENAC; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-45 kg                   1. mjesto            Nik ŠPOLJAR; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Filip PETAK; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

Kadeti:

-30 kg                   1. mjesto            Alen JAVORIĆ ILIĆ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Leonardo LOVRIĆ; SK Jean Michael Nicolier; SL.Brod

3. mjesto            Marko BULEK; SK Stubica boks – D. Stubica

3. mjesto            Neven OČIĆ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

4. mjesto            Luka LOVREK; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

5. mjesto            Patrik VAJDIĆ; SK Kobra – M. Bistrica

 

-35 kg                   1. mjesto            Dominik PAPIĆ; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Lovro BREZOVEČKI; SK Kobra – M. Bistrica

3. mjesto            Franjo KRANJEC; SK Kobra – M. Bistrica

3. mjesto            Borna TUK; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

-40 kg                   1. mjesto            Miroslav FELJA; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Patrik KOTARSKI; SK Šan – Garešnica

3. mjesto            Robert Mikhail PARRENO; SK Šimunec Gym – Kneginec

3. mjesto            Martin BULEK; SK Stubica boks – D. Stubica

 

-45 kg                   1. mjesto            Leon BEBER; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Nikola FULIR; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Gabrijel LIBER; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

3. mjesto            Patrik BARIĆ; SK Kraljevec – Zagreb

 

-50 kg                   1. mjesto            Leon JELINEK; SK Šan – Garešnica

2. mjesto            Filip ČUKMAN; SK Kobra – M. Bistrica

3. mjesto            Karlo PETRINIĆ; SK Stubica boks – D. Stubica

3. mjesto            Tino PINTARIĆ; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

-55 kg                   1. mjesto            Patrik GRĐAN; SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Mak Indra SEVER; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Leon PLANTAK; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

-65 kg                   1. mjesto            Emanuel ŠPREM; SK Fight Club Kovačić – Varaždin

2. mjesto            Ignac BISTRIČKI; SK Čigra – Sv. I. Zelina

 

Revija:

Borna TUK; SK Fight Club Kovačić – Varaždin                      2:2

Jurica TUŠAK; SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

Najbolja kadetkinja:      Lea BEBER (SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće)

Najbolji kadet:                 Alen JAVORIĆ ILIĆ (SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće)

Najbolji klub:                   SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

Delegat natjecanja:  Ivica HUNIĆ

Suci:  Karmen SABOLIĆ, Marijana KOVAČIĆ, Ksenija BARTOLEC, Hrvoje VELIĆ, Marinko NOVOTNY i Davor BEBER

 

Uz sportski pozdrav.

Delegat natjecanja:

Ivica HUNIĆ

 

HELSINKI SAVATE OPEN 2015.

Protekli vikend odnosno 13 i 14 ožujka u gavnom gradu Finske, Helsinkiju održan je 2. Helsinki Savate Open odnosno otvoreni kup u Savateu. Sudjelovalo je 8 zemalja među kojima je bila i Hrvatska a predstavljao ju je Garešnički Savate klub „ŠAN“ sa svoja 3 natjecatelja koji su se i ovaj put vinuli u sam vrh uspješnosti kvalitete. Od ukupno 13 borbi u dva dana natjecanja Garešnički savatisti ostvarili su osam pobjeda, 4 poraza i jedan nerješen ishod meča.

U kategoriji do 80 kg nastupio je Filip Vujić koji je u prvoj borbi pobijedio predstavnika Turske Hakana Kibaroglua, u drugoj borbi pobijedio predstavnika Finske Nika Ryyttya, u trećoj borbi pobijedio drugog predstavnika Finske Kalle-a Heinolu, a u posljednjoj borbi nerealno izgubio od aktualnog svjetskog prvaka do 80 kg Britanca Jamesa Southwooda zbog dvije javne opomene koje su bile također nerealno dodijeljene.

U kategoriji do 65 kg nstupila je Slađana Rajčević koje e u prvoj borbi ishodila nerješen rezultat (iako je Slađana bila za klasu bolja od Finske predstavnice), u drugoj borbi pobijedila je Francusku predstavnicu Goëlle Thomas, u trećoj borbi pobijedila je  Britansku prestavnicu Morgen Alexander, u četvrtoj brobi Finkinju Rikku Holopainen i u posljednjoj petoj borbi izgubila od aktualne svjetske prvakinje Finkinje Anukke Volotinen zbog 2.javne opomene.

U kategoriji do 55 kg nastupila je Andrea Štefčić koja je prvu borbu izgubila od Finske predstavnice Lüse Kärkkainen, u drugoj borbi pobijedila je drugu Finsku predstavnicu Tiu Vesalu, u trećoj borbi izgubila je od treće Finske prestavnice Katje Nieminen a u četvrtoj borbi pobijedila je Japansku predstavnicu Chiku Edgar.

Ovo natjecanje još je jedno veliko iskustvo za Garešničke Savatiste i najbolji pokazatelj u čemu smo dobri a u kojima segmentima tehnike i taktike moramo više raditi kako nam se slične pogreške ne bi događale na sljedećim natejcanjima.

3. BUDAPEST SAVATE OPEN

GAREŠNIČKI SAVATE KLUB „ŠAN“ NAJUSPJEŠNIJI

24.01.2015.god. u Budimpešti održan je 3. BUDAPEST OPEN – međunarodni kup u Savateu. Sudjelovalo je 8 zemalja među kojima je bila i Hrvatska a predstavljao ju je SK „ŠAN“ Garešnica koji se i ovaj put vinuo u sam vrh uspješnosti. SK „ŠAN“ Garešnica nastupio je sa 5 natjecatelja (iako ih je u planu bilo 17 ali zbog prehlade i gripe nisu mogli nastupiti) koji su ujedno osvojili 4 zlatne i jednu srebrnu medalju odnosno 10 pobjeda od ukupno 11 borbi.

U kategriji do 40 kg u finalu Patrik Kotarski pobijedio je predstavnika Mađarske Adama Schaffera.

U kategoriji do 60 kg Ivan Bendra pobijedio je također predstavnika Mađarske Rolanda Schwaba u finalnoj borbi.

U kategoriji do 65 kg Dylan Česi pobijedio je Mađarskog natjecatelja C. Delya, a u finalu izgubio od predstavnika Bugarske Arona Csakya.

U kategoriji do 55 kg Andrea Štefčić pobijedila je predstavnicu Mađarske Prik (prekidom) te Finkinju Vesalu.

U kategoriji do 65 kg Slađana Rajčević pobijedila je u polufinalu Mađarsku predstavnicu Timeu Prikk, a u finalu aktualnu Europsku prvakinju Finkinju Kiu Palhonen.

Još jedno veliko iskustvo i ostvarenje na međunarodnoj sceni za SK „ŠAN“ Garešnica.