Svjetsko prvenstvo u disciplini assaut u Plovdivu (Bugarska) 31.07. i 01. 08. 2015. godine

Hrvatska juniorska reprezentacija nastupila je na svjetskom prvenstvu u disciplini assaut koje se održavalo 31.07. i 01. 08. 2015 godine u Bugarskom gradu Plovdiv.
Izbornik Nenad Šarec odabrao je sljedeće reprezentativce: Helena Beljak, Antonija Sokolić, Slađana Rajčević, Emanuel Egredžija i Zoran Cvjetojević.
Emanuel Egredžija nakon dva poraza ispao je u kvalifikacijama.
Zoran Cvjetojević nakon jedne pobjede i jednog poraza zbog ozljede morao je odustati od daljnjeg natjecanja.
Helena Beljak do 48 kg sa dvije pobjede i jednim porazom, Antonija Sokolić do 52 kg sa dvije pobjede i jednim porazom te Slađana Rajčević do 65 kg sa dvije pobjede izborile su nastup u finalu. Nažalost sve tri naše natjecateljice u finalu su poražene od Francuskih prvakinja.
Tri viceprvakinje svijeta odličan su rezultat za Hrvatski savate i pokazatelj da sljedeće godine kada smo domaćini svjetskog prvenstva u assautu možemo očekivati velike rezultate.
Čestitamo Heleni, Antoniji i Slađani, njihovim trenerima te izborniku Nenadu Šarecu.