Seminar u organizaciji Savate kluba F.C. Kovačić i Balkanskog Savate Komiteta, 24. 01. 2015

Poštovani članovi Hrvatskog savate saveza,
Na seminaru u  organizaciji Savate kluba F.C. Kovačić i Balkanskog Savate Komiteta koji se održao 24. i 24. 01. 2015 u Varaždinu  bilo  je 53 sudionika iz šest zemalja… imali smo i gosta iz Kanade. Uz Hrvatske klubove seminaru su prisustvovali i savate treneri i suci iz: Rumunjske, Srbije, Slovenije, Bosne, Kanade te naravno predavači iz Francuske. Od Hrvatskih klubova sudjelovali su Savate klub Omega Kneginec, Omega Varaždin, Čigra Zelina, Savate klub Varaždin, Šan Garešnica, Stubica Boks, Kobra Marija Bistrica, Valpovo, Savate klub Titan, Savate klub 300 Strahoninec, F.C. Kovačić, Hrvatski Vuk, Savate klub Donji Kraljevec.
U dva dana seminara naši članovi učili su savate od najboljih predavača na svijetu: Sudački seminar vodili su predsjednik svjetske sudačke organizacije i predsjednik Europskog savate saveza gospodin Rodolphe Redon  i predsjednica Europske sudačke organizacije gospođa Maja Odžić.
Seminar za trenere vodili su dopredsjednik svjetske savate organizacije gospodin Gilles le Duigou, trener reprezentacije Francuske gospodin  Raphael Chapelle i svjetski kombat prvak Wendy Faure.
Također na seminaru su bili prisutni čelni ljudi svjetskog savatea: predsjednik Francuskog savate saveza  gospodin Joel Dhumez te predsjednica svjetske savate federacije  Julie Gabriel  koja je sa službenim pečatom svjetske savate federacije ovjerila i potpisala diplome za sve sudionike.
Ovim seminarom samo nastavljamo promociju našega sporta u Hrvatskoj….sljedeći seminar dogovoreni je već sljedeče godine….IDEMO DALJE!