Arhiva kategorije: Vijesti

SAVATE – DAMIR PLANTIĆ ŠAMPION EUROPE U COMBAT SAVATEU!!!

HRVATSKI SAVATE SAVEZ  
Sljemenska 10  
10361 Sesvetski Kraljevec, Zagreb
OIB 87878618161
DAMIR PLANTIĆ ŠAMPION EUROPE U COMBAT SAVATEU!!!
Poštovani,
veliko nam je zadovoljstvo obavijestiti vas da je naš reprezentativac DAMIR PLANTIĆ, u kategoriji -80 kg, u Pariškoj četvrti Clichy, pobijedio na poene francuskog borca Patricka Madissea u finalnim borbama europskog prvenstva u savateu, disciplina combat, održanog 29.11.2014. godine. Antonio HORVATIĆ, u kategoriji -56 kg, izgubio je od francuskog reprezentativca Loicka Latifia na poene i tako osvojio 2. mjesto na ovom prvenstvu.
Uz sportski pozdrav.
Tajnik HSS-a:
Željko Jarec

SAVATE – Finalne borbe europskog prvenstva u combat savateu za seniore; Pariz, 29.11.2014.

Poštovani,

 

29.11.2014. godine u Parizu se održavaju finalne borbe europskog prvenstva u combat savateu. Od naših reprezentativaca finale su izborili na eliminacijama koje su održane u 6. mjesecu u francuskom gradu Bugeautu: Antonio HORVATIĆ u kategoriji -56 kg koji za protivnika ima Francuza Loicka LATIFIA i Damir PLANTIĆ u kategoriji -80 kg koji također za protivnika na ovim finalnim mečevima ima francuskog reprezentativca Patricka MADISSEA.

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

Pobjeda Leškovića i Horvatića na Međunarodnom turniru u St. Petersburgu

Na Međunarodnom turniru u combat savateu koji se održava 13. i 14. 11. 2014. u St. Petersburgu (Rusija), naši reprezentativci u savateu  Luka Lešković (-65 kg) i Antonio Horvatić (-60 kg) pobijedili su natjecatelje iz Rusije. Lešković je nadvladao na bodove svog protivnika Proudova, a Horvatić je izborio pobjedu nad Cherkasovim prekidom u 2. rundi.

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

SAVATE – Međunarodni turnir u combat savateu, St. Petersburg

HRVATSKI SAVATE SAVEZ

Sljemenska 10

10361 Sesvetski Kraljevec, Zagreb

OIB 87878618161

 

 

 

 

Poštovani,

 

zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da su Luka Lešković, -65 kg i Antonio Horvatić u kategoriji -60 kg u pratnji trenera Nenada Šareca danas otputovali na Međunarodni turnir u combat savateu koji se održava 13. i 14. 11. 2014. u Rusiji, točnije St. Petersburgu.

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

REZULTATI SA KUPA HRVATSKE ZA KADETKINJE I KADETE U ASSAUT SAVATEU; Varaždin, 9.11.2014.

U varaždinskoj dvorani Graberje, 9.11.2014. održan je Kup hrvatske za kadetkinje i kadete u assaut savateu. Ostvareni rezultati su:

KUP HRVATSKE ZA KADETKINJE I KADETE U ASSAUT SAVATEU

Varaždin, 9.11.2014.

 

Kadetkinje:        -25 kg    1. mjesto            Lucija PREKRAT, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Ema FELJA, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

 

-35 kg    1. mjesto            Nika ŠPOLJARIĆ, SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Lea BEBER, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

 

-40 kg    1. mjesto            Tamara GAŠPERT, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Lea ŠPOLJAR, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

 

-45 kg    1. mjesto            Veronika BENČIĆ, SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Tamara PAPIĆ, SK Hrvatski Vuk – V. Trgovišće

 

-55 kg    1. mjesto            Antonija SOKOLIĆ, SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Sandra SLUNJSKI, SK Omega – Varaždin

 

-60 kg    1. mjesto            Patricija ŠPOLJARIĆ,  SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Patricija KEFELJA, SK Omega  – Varaždin

 

-75 kg    1. mjesto            Lukrecija KEFELJA, SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Karla NOVAK, SK Omega – Varaždin

 

Mlađi kadeti:    -35 kg    1. mjesto            Jakov KORADE, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Pavao HAC, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Karlo MLADIĆ, SK Đidara – Zabok

 

Kadeti:                 -25 kg    1. mjesto            Pjer CVITKOVIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Martin PREKRAT, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Emanuel PIKUTIĆ, SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

-30 kg    1. mjesto            Alen JAVORIĆ ILIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Neven OČIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Luka LOVREK, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-35 kg    1. mjesto            Dominik PAPIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Robert PARRENO, SK Omega Gym – Kneginec

3. mjesto            Franjo KRANJEC, SK Kobra – M. Bistrica

3. mjesto            Lovro BREZOVEČKI, SK Kobra – M. Bistrica

 

-40 kg    1. mjesto            Krunoslav FELJA, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Toni SLOVENEC, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-45 kg    1. mjesto            Leon BEBER, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Miroslav FELJA, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

 

-50 kg    1. mjesto            Rene JAVORIĆ ILIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Mak INDRA SEVER, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

3. mjesto            Filip ČUKMAN, SK Kobra – M. Bistrica

3. mjesto            Igor JADAN, SK Đidara – Zabok

 

-55 kg    1. mjesto            Patrik GRĐAN, SK Omega – Varaždin

2. mjesto            Gordan ČANDRLIĆ, SK Đidara – Zabok

3. mjesto            Karlo PEČEK, SK Đidara – Zabok

 

-65 kg    1. mjesto            Jakov IVANEK, SK Đidara – Zabok

2. mjesto            Patrik MEŠTRIĆ, SK Omega Gym – Kneginec

3. mjesto            Valentino FLORIJANIĆ, SK Omega – Varaždin

3. mjesto            Emanuel ŠPREM, SK Fight Club Kovačić – Varaždin

 

Stariji kadeti:    -65kg     1. mjesto            Filip TUĐMAN, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

2. mjesto            Domagoj ĐAKOVIĆ, SK Varaždin – Varaždin

3. mjesto            Jan ŠPREM, SK Varaždin – Varaždin

 

REZULTATI SA SVJETSKOG PRVENSTVA U ASSAUT SAVATEU; Rim, od 30.10. do 1.11.2014.

Hrvatska savate reprezenracija sudjelovala je na svjetskom prvenstvu u savate boksu, u disciplini assaut. Prvenstvo je odrzano u Rimu u razdoblju od 31.10. do 1.11. Od petorice nasih reprezentativaca, samo se Filip Vujić plasirao u cetvrtinu finala pobjedivsi Madjara i Kanadjanina. Luka Lešković je imao jedan poraz (od Iranca) i jednu pobjedu (nad Srbinom). Antonio Horvatić je pobijedio Nijemca i Rusa, a izgubio od Alzirca. Mario Jantolek izgubio je od Francuza i Slovenca. Emerik Večerić pobijedio je Meksikanca, a s Nijemcem je odradio mec koji je zavrsio nerijeseno. Vujića je u cetvrtini finala zaustavio Francuz, tako da smo, na zalost, ostali bez medalje.

 

 

 

 

 

Uz sportski pozdrav.

 

 

 

 

 

Tajnik HSS-a:

 

 

Željko Jarec

SAVATE – PRVENSTVO SVIJETA ASSAUT 2014. – Rim (Italija); 30.10. – 2.11.2014.

HRVATSKI SAVATE SAVEZ

Sljemenska 10

10361 Sesvetski Kraljevec, Zagreb

OIB 87878618161

 

Predmet:           OBAVIJEST

 

Poštovani, 

zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da će naši reprezentativci: HORVATIĆ Antonio (-60 kg), LEŠKOVIĆ Luka (-65 kg), JANTOLEK Mario (-70 kg), VEČERIĆ Emerik (-75 kg) i VUJIĆ Filip (-80 kg) sudjelovati na Prvenstvu svijeta u savateu, disciplina assaut, koje se održava u Rimu od 30.10. do 2.11.2014. godine.

Na prvenstvo ih prate izbornik Znika Srećko te Šarec Nenad, a u svojstvu suca svoj doprinos ovoj velikoj sportskoj priredbi daje naš internacionalni sudac Ivica Hunić.

 

Uz sportski pozdrav.

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

REZULTATI SA CROATIA SAVATE OPEN-a 2014.; Varaždin, 18.10.2014.

HRVATSKI SAVATE SAVEZ

Sljemenska 10

10361 Sesvetski Kraljevec, Zagreb

OIB 87878618161

 

 

 

 

REZULTATI SA CROATIA SAVATE OPEN-a

Varaždin /Arena/, 18.10.2014.

 

Na CROATIA SAVATE OPEN-u u Varaždinskoj Areni sudjelovalo je šest država i to: Italija, Mađarska, Srbija, Francuska, Slovenija i Hrvatska.

Ukupno je sudjelovalo 110 natjecatelja, a ostvareni su slijedeći rezultati:

 

-55 kg kadetkinje            ANTONIA SOKOLIĆ, SK Omaga – Vž, HR                               1. mjesto

MOJCA PETRLIN, Slovenija                                         2. mjesto

ANA VEŠLIGA, SK Stubica boks, HR                         3. mjesto

AJDA ŽUPANČIĆ, Slovenija                                        3. Mjesto

 

-50 kg juniorke                 ELEONORA DRETA, SK Šan, HR                                  1. mjesto

BLAŠKA LAMOVŠEK, Slovenija                                  2. mjesto

 

+75 kg juniorke                               LUKRECIJA KEFELJA, SK Omega – Vž, HR                              1. mjesto

KLARA ROŠIĆ, Slovenija                                                              2. mjesto

 

-60 kg seniorke                KATJA VUPETIĆ, Slovenija                                          1. mjesto

PRIKK TIMEA, Mađarska                                             2. mjesto

 

-70 kg    seniorke             CECILIJA SCIZZAR, Mađarska                                     1. mjesto

ERIKA FRESCHI, Italija                                                   2. mjesto

 

 

 

 

-30 kg ml. kadeti             KIS LEVENTE, Mađarska                                                               1. mjesto

LOVRO CEPANEC, SK FC Kovačić, HR                       2. mjesto

 

-30 kg kadeti                     LEONARDO LOVRIĆ, SK J.M. Nicolier, HR              1. mjesto

MARKO BULEK, SK Stubica boks, HR                      2. mjesto

 

-35 kg kadeti                     DOMINIK PAPIĆ, SK Hrvatski vuk, HR                    1. mjesto

MATYAS MESJAROS, Mađarska                                               2. mjesto

DAVID GOLUBIĆ, SK FC Kovačić, HR                        3. mjesto

BORNA TUK, SK FC Kovačić, HR                                3. mjesto

 

-40 kg ml. kadeti             MATE PINTER, Mađarska                                            1. mjesto

MATEVŽ MAROVEC, Slovenija                                  2. mjesto

KRUNOSLAV FELJA, SK Hrvatski vuk, HR                               3. mjesto

 

-40 kg kadeti                     MIHAEL TOPIĆ, SK J.M. Nicolier, HR                       1. mjesto

MIROSLAV FELJA, SK Hrvatski vuk, HR                   2. mjesto

ADAM SCHAFER, Mađarska                                       3. mjesto

 

-45 kg    ml. kadeti           LEON BEBER, SK Hrvatski vuk, HR                            1. mjesto

TINO PINTARIĆ, SK FC Kovačić, HR                          2. mjesto

KOVEST BENCE, Slovenija                                           3. mjesto

BENRAMAJ ENTAŽ, Srbija                                           3. mjesto

 

-45 kg kadeti                     PRIKK LEVENTE, Mađarska                                         1. mjesto

GABRIJEL GOLUB, SK FC Kovačić, HR                      2. mjesto

 

-50 kg ml. kadeti             RICHARA MOLNAR, Mađarska                                  1. mjesto

LEON PLANTAK, SK FC Kovačić, HR                          2. mjesto

 

-50 kg kadeti                     MAK INDIRA SEVER, SK Hrvatski vuk, HR              1. mjesto

ROLAND SCHAW, Mađarska                                      2. mjesto

 

-55 kg kadeti                     PATRIK GRĐAN, SK Omega – Vž, HR                       1. mjesto

GORAN ČANDRLIĆ, SK Đidara, HR                           2. mjesto

MATIJA TELEBAR, SK FC Kovačić, HR                       3. mjesto

 

-60 kg kadeti                     FILIP TUĐMAN, SK Hrvatski vuk, HR                       1. mjesto

DAVID TROST, Slovenija                                                              2. mjesto

 

-60kg st. kadeti                EMANUEL ŠPREM, SK FC Kovačić, HR                     1. mjesto

PATRIK BALAJIĆ, SK FC Kovačić, HR                         2. mjesto

 

-65 kg juniori                    EMANUEL EGREDŽIJA, SK Hrvatski vuk, HR         1. mjesto

LEO AMIDŽIĆ, SK Omega – Vž, HR                           2. mjesto

ANDREJ STREHAR, Slovenija                                      3. mjesto

DARIO BOROŠA, SK Stubica boks, HR                     3. mjesto

 

-70 kg juniori                    ZORAN CVJETOJEVIĆ, SK Šan, HR                            1. mjesto

MARTIN MALEZ, SK Omega – Vž, HR                     2. mjesto

BOŠTIJAN RUDOLV, Slovenija                                   3. mjesto

DAVID HREN, Slovenija                                                3. mjesto

 

-55 kg seniori                    IVAN KLANJČIĆ, SK Stubica boks, HR                     1. mjesto

FERENC KORMANJOŠ, Srbija                                     2. mjesto

 

-60 kg seniori                    MILAN RAKITA, Srbija                                                  1. mjesto

GJORGI CERGARSKI, Slovenija                                  2. mjesto

 

-70 kg seniori                    VARHELY ANDRAS, Mađarska                                   1.  mjesto

LUKA LEŠKOVIĆ, SK Stubica boks, HR                     2. mjesto

DINO TUĐA, SK Đidara, HR                                         3. mjesto

GIANNI SVIZZERA, Italija                                             3. mjesto

 

-80 kg seniori                    MARKO GOSPOČIĆ, SK Stubica boks, HR                             1. mjesto

PIJETRIJ BORJAN, Italija                                                               2. mjesto

 

-85 kg senior                     TOMAS VARGA, Mađarska                                        1. mjesto

MARTIN DVORSKI, SK Đidara, HR                            2. mjesto

MATEJ JEMEC, Slovenija                                             3. mjesto

ANDREJ BREZNIK, Slovenija                                       3. mjesto

 

+85 kg   seniori                 TOMISLAV KNEZIĆ, SK Đidara, HR                           1. mjesto

MATIJA BLAŽINIĆ, SK Stubica boks, HR                 2. mjesto

ANTONIO RUKAVINA, SK Omega – Vž, HR          3. mjesto

STJEPAN GOLUBAN, SK Đidara, HR                         3. mjesto

 

● GALA, assaut                MARKO GOSPOČIĆ, SK Stubica boks, HR                             1. mjesto

BOLASZ FULOP, Mađarska                                         2. mjesto

FILIP VUJIĆ, SK Šan, HR                                                1. mjesto

KEBE CARAMBA, Francuska                                       2. mjesto

 

● GALA, combat              ROKO NOVAK, SK Omega – Kn, HR                         1. mjesto

SILVIJE KEBET, SK Stubica boks, HR                         2. mjesto

 

JASMIN ŠKORANEC, SK FC Kovačić, HR                 1. mjesto

MARKO BRKANIĆ, SK Titan Gym, HR                      2. mjesto

 

JURICA ŠKORANEC, SK FC Kovačić, HR                   1. mjesto

ALEX RICHARD, Francuska                                          2. mjesto

 

Osvojene medalje:

 

DRŽAVA / Savate klub

ZLATO

SREBRO

BRONCA

1.

Mađarska

7

3

1

2.

 SK Hrvatski vuk

5

1

1

3.

SK Omega – Vž

3

2

1

4.

SK Stubica boks

2

3

2

5.

SK J.M. Nicollier

2

5.

SK Šan

2

6.

Slovenija

1

6

7

7.

SK FC Kovačić

1

6

3

8.

SK Đidara

1

2

2

9.

Srbija

1

1

1

10.

Italija

2

2

 

Uz sportski pozdrav.                                                                                                                    Delegat natjecanja:

                                                                                                                                                                  Ivica Hunić

 

 

 

 

 

 

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REZULTATI – KUP HRVATSKE U ASSAUT SAVATEU ZA SENIORKE, SENIORE, JUNIORKE I JUNIORE; Tuhelj, 26.10.2014.

Poštovani SVI,

 

ostvareni rezultati sa Kupa Hrvatske u savateu, disciplina assaut, za seniorke, seniore, juniorke i juniore, koji je održan u Tuhelju 26.10.2014. su slijedeći:

 

Juniori:

 

-65kg  1.mj. EMANUEL EGREDŽIJA, SK Hrvatski vuk – V. trgovišće
2.mj. KARLO HAC,  SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće

-70kg  1.mj. MARIO AHEC, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće
2.mj. MARTIN MALEZ, SK Omega – Varaždin

Seniori:

-65kg  1.mj. LUKA LEŠKOVIĆ, SK Stubica boks – D. Stubica
2.mj. PATRIK VEČERIĆ, SK Omega – Varaždin

-75kg  1.mj. ROKO NOVAK, SK Omega Gym – Kneginec
2.mj. MARIO JANTOLEK, SK Kobra – M. Bistrica

-80 kg  1.mj. ALEN JAGUŠIĆ, SK Hrvatski vuk – V. Trgovišće
2.mj. ANTONIO RUKAVINA, SK Omega – Varaždin

+85kg   1.mj. MARKO GOSPOČIĆ, SK Stubica boks – D. Stubica
2.mj. ANTONIO TEŽAČKI, SK Omega Gym – Kneginec

Seniorke:

-60kg  1.mj. ŠTEFICA BUBNJARIĆ, SK Omega Gym – Kneginec
2.mj. KRISTINA SOKOLIĆ, SK Omega – Varaždin

 

 

Uz sportski pozdrav.

 

 

Tajnik HSS-a:

Željko Jarec

Završen Croatia Savate Open 2

Poštovani članovi Hrvatskog savate saveza

Završen je Croatia savate open 2. Na turniru je nastupilo točno 110 boraca iz 6 zemalja. Prošle godine imali smo 70 boraca i dolazak novih 40 boraca govori nam da radimo dobar posao, te da su ljudi bili zadovoljni prvim turnirom. Sljedeće godine očekujemo oko 150 boraca.  Želio bih zahvaliti Hrvatskim klubovima koji su nastupili na turniru: Đidara Zabok, Omega gym Kneginec, Omega Varaždin, Jean – Michel Nicolier, Šan Garešnica, Stubica, Hrvatski vuk. Na večernjoj priredbi povodom proslave desete godišnjice kluba F.C. Kovačić  održana su odabrana finala i dva meča između boraca iz Hrvatske i Francuske. Za Hrvatsku su nastupili Filip Vujić i Jurica Škoranec. Oba naša borca pobjedili su Francuske predstavnike.

Priredbi su prisustvovali uvaženi gosti . predstavnici Grada Varaždina, zajednice sportskih udruga, Hrvatskog savate saveza, dopredsjednik svjetske savate federacije g. Giles Le Duigou iz Francuske i predsjednica svjetske federacije Julie Gabrijel iz Engleske.Posebni gosti bili su svjetski interkontinentalni boksački prvak BRANKO ŠOBOT, i svjetski boksački prvak STJEPAN BOŽIĆ.   Posebno dobar posao je obavila sudačka ekipa na čelu sa gospodinom Hunićem koji su cijelo prvenstvo odsudili bez  greške te su dobili pohvale čelnih ljudi svjetske savate federacije, a nama dali do znanja da moramo više aktivirati nove suce koji sude fer i bez obzira iz kojeg kluba borac dolazi.. Predsjednica federacije  bila je oduševljena organizacijom i najavila svoj dolazak sljedeće godine.
VIDIMO SE NA CROATIA OPEN 2015 g.

Fight  Club
“KOVACIC”
VARAŽDIN, CROATIA
095/569-2378
www.fightclub-kovacic.com