Proglaseni najbolji borci 2018 godine i dodijeljeno veliko priznanje za najboljeg trenera

Dana 03.02. u Svetom Ivan Zelini, Hrvatski Savate savez održao je redovitu godišnju skupštinu, donesen je plan rada i kalendar natjecanja za 2019. godinu, a na sjednici su dodijeljene nagrade  najboljim borcima i borkinjama za natjecanja u 2018 godini. Za najboljeg juniora 2018 godine proglašen je Matej Kos iz Savate Kluba FC Kovačić, za najbolju juniorku 2018 godine za svoja postignuca proglašena je Tamara Gašpert iz Savate Kluba Đidara Zabok .Nagrade su također preuzeli članovi iz savate klub Stubica gdje je za najbolju seniorku 2018 godine proglašena Helena Beljak, a za najboljeg seniora 2018 godine proglašen je Marko Gospočić. Posebno, iznimno veliko priznanje dodijeljeno je Miljenku Rožmariću, treneru Savate kluba Omega Varaždin, kao najboljem savate treneru u proteklih 30 godina.

Savate Gala Fight spektakl u Donjoj Stubici

Dana 28.12.2018 u Donjoj Stubici, u organizaciji Savate Kluba Stubica održan  je savate gala fight spektakl – savate „dvoboj“ između reprezentacija Hrvatske i Rusije. U ispunjenoj dvorani nošenoj sjajnom atmosferom spektakl je počeo revijalnim mečevima između klubova Savate Boks Đidara  i Savate Boks Stubica. Prva revijalna borba je bila između Matije Bočkaj[Đidara] i Dario Boroša [Stubica], a pobjedu je odnio Dario Boroša. Druga revijalna borba je bila između Martin Dvorski[Đidara] i Matija Blažinića[Stubica] koja je ujedno proglašena najboljom revijalnom borbom,pobjedu je odnio Matija Blažinić te je i proglašen najboljim borcem u revijalnom dijelu  programa. Zadnja revijalna borba je bila između Marko Vrbanec[Đidara] i  Zdenko Mirt[Stubica] te je pobjedu odnio Zdenko Mirt.  Nakon što se publika zagrijala od revijalnih mečeva, a prije glavnih mečeva večeri,članovi Savate kluba Stubica su sa svim dobnim skupinama prezentirali  prisutnima sve čari  i ljepote ovoga sporta. Glavnu borbu večeri između reprezentacija Hrvatske i Rusije otvorili su Silvije Kebet[Hrvatska] i Hayk Adamyan[Rusija] te je pobjedu odnio Silvije Kebet. Druga glavna borba je bila između Antun Viličić[Hrvatska] i  Nicolai Iarantcev[Rusija] i pobjedu odnosi Antun Viličić. Treća i zadnja borba večeri je bila između Luke Lešković[Hrvatska] i Narek Babadzhanian[Rusija] te ovu pobjedu odnosi Narek Babadzhanian. Izbornik reprezentacije Hrvatske Predrag Šimunec nije krio zadovoljsvo koje je Hrvatska reprezentacija pokazala na ovome natjecanju  kao i trener Srećko Znika organizator ovoga spektakla iz Savate kluba Stubica  i trener Đino Sinković iz Savate kluba Đidara koji su isto  bili zadovoljni odrađenim borbama i pokazanim znanjem između njihovih klubova u revijalnom dijelu večeri.

Video cjelog spektakla možete pogledati ovdje